FAQ – częste pytania

“Po zainstalowaniu baterii nic się nie dzieje – dioda nie mrugnęła i nie można nawiązać połączenia.”
Baterie zostały zainstalowane odwrotnie lub są zużyte. Zainstaluj nowe baterie lub akumulatory zgodnie z polaryzacją opisaną obok klipsów mocujących.
“Czy zaniast baterii paluszkow można zastosowac akumulator litowo jonowy, tak żeby mozna ladować jak smartfon?”
W sensorze BBair można zainstalować popularne akumulatorki NiCd lub NiMH o rozmiarze AAA.
“Zainstalowałem aplikację i pomiar nie jest wykonywany. Jest inicjalizacja, później aplikacja rozłącza się.”
Zainstalowane w sensorze baterie są słabej jakości i nie potrafią dostarczyć odpowiedniej ilości prądu potrzebnego do wykonania pomiaru. Zainstaluj nowe baterie lub akumulatory dobrej jakośći.
“(…)sensor wskazywał np. 9 stopni a potem przechodził w fazę naprzemiennego pokazywania tych 9 stopni i – 50 stopni z komunikatem ‘za niska temperatura’. Kolejny problem czujnika to znaczny pobór energii. 2 paluszki starczą na kilka pomiarów.”
Problem jak powyżej. Na rynku dostepnych jest wiele modeli baterii niskiej jakości. Często zdarza się, że nadrukowane na nich parametry nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
“Czujnik działa bez zarzutu, jednak z aplikacją na note 10+ z androidem 10 jest problem. Instalacja przebiega bez błędów, uruchamia się też bez problemów ale nie wykrywa urządzeń bluetooth. Skanuje i nic nie pokazuje. Tak jakby nie było żadnych urządzeń w pobliżu. Na innym telefonie z niższym androidem nie ma problemu.”
Systemy Android od wersji 6.0 wymagają włączenia funkcji lokalizacji aby możliwe było znajdowanie urządzeń Bluetooth będących w pobliżu.
“Zakupiłem u Państwa BBair, niestety przestał działać, po podłączeniu baterii kilkakrotnie miga dioda na zielono i nie możne sparować się z telefonem.”
Sensor nie wymaga parowania. Po uruchomieniu aplikacji BBair klikamy ‘POŁĄCZ’ i łączymy się z sensorem wybierając urządzenie z listy.
Szczegóły użycia np. TUTAJ
“Czy aplikacja uśrednia pomiar?”
Wyświetlane wyniki to średnia kilkunastu ostatnich pomiarów.
“Pomiar był dokonywany poprzez wystawienie sensora z pomieszczenia o temperaturze pokojowej ok. 22 stopni, na zewnątrz o temperaturze ok. 2 stopni. Po 15 min. sensor wskazywał np. 9 stopni.”
Każde urządzenie pomiarowe posiada pewną bezwładność. Im większa różnica temperatur, tym dłuższy czas będzie potrzebny na osiągnięcie przez każdy termometr temperatury otoczenia.
“Jaki jest zakres pomiarowy Pm 2,5 i Pm 10?”
Pomiar zawartości pyłów zawieszonych frakcji PM10, PM2,5 oraz PM1 w zakresie temperatur od -10*C do 60*C i wilgotności 0-98%RH z dokładnością (dane standardowe PM2,5 ) wznosiŁ +/-10ug/m3 dla zakresu 0-99ug/m3 oray +/-10% dla zakresu 100-500ug/m3,
“Otrzymałem wczoraj czujnik BBAir, wszystko w porządku, działa świetnie, dziękuję.
No ale oczywiście zaraz pierwszego dnia go upuściłem i połamałem plexi na froncie (ta z okienkiem).
Czy mogę zamówić samą plexę? Lub chociaż prosić o projekt z dxf to zlecę to komuś lokalnie na laserze?”
Rozwiázanie jest TUTAJ
“Dzień dobry, jest szansa, żeby zminiaturyzować taki czujnik?”
Sensor BBair jest już zminiaturyzowany do granic możliwośći na jakie pozwala dzisiejsza technologia. Jest obecnie najmniejszym czujnikiem w swojej klasie – sensorów wykonujących pomiar w oparciu o rozpraszanie światła laserowego.